Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Voda živá – letní retreat s Dášou a Meerou

July 27, 2023 - July 30, 2023

27.7. – 30.7. 2023

Centrum Živá voda (Kohoutov u Jaroměře)

Prodloužený víkend od čtvrtečního odpoledne do neděle na nádherném místě v přírodě u potoka. 

Pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, vnitřní sílu a rovnováhu

pod vedením Dagmar Volfové a Marie Meera Karanath

Nyní “early bird”: snížená cena kurzovného při včasném přihlášení!

Laskavé usazení ve vlastním těle pro více klidu a vnitřní síly. To jsou témata, která nás povedou skrze praxi velmi jemné jógové terapie, tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Hledání a nalézání své jedinečné rovnováhy a středu, kam se můžeme stále navracet.

Tento prodloužený víkend je čas pro vyživení sebe sama a svých zdrojů.   Až skrze vnímání svého těla a usazení v něm můžeme najít svůj vnitřní klid. 

 Co vás na retreatu čeká?

Praxe jemné jógy a meditací až 3x denně (tj 9 bloků v prodlouženém víkendu): synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Navíc zpěv manter s harmoniem a jemná večerní meditace Tandava.

Jako vždy, veškerý nabízený program je dobrovolný 🙂. Pobyt je vhodný pro ženy, muže i páry.

Jak probíhá společná praxe?

Ráno před snídaní a odpoledne před večeří v rozsahu 60-120 min (ráno kratší, odpoledne delší). V sobotu ještě navíc večerní  Tandava. 

Praxe je vedená jemně s ohledem na všechny přítomné.

Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie.  Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné ásany (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.

Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla. Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.

Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše, čímž pomáhá i od bolestí zad a dalších obtíží.

 Těšít se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu.

Místo setkání:

Centrum Živá voda, Kohoutov u Jaroměře (https://www.facebook.com/centrumzivavoda)

 

O Dáše:

Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání vnitřního univerza a také šestiletých studií ShivoHam Tantry – autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Jedinečnou metodiku continuum movement studovala mj. pět let na Somatische akademie Berlin. Hraje na harmonium, píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jiných částech světa. www.simhayoga.cz

 

O Maru:

Marie se narodila v Praze, v Německu vystudovala překladatelství a odtud se prostorově přesunula trochu dál. Před dvanácti lety absolvovala první výcvik v józe, na který navázala studiem jóga terapie, a při němž se také seznámila s jedním ze svých učitelů, svým pozdějším manželem. Spolu mají malou dcerku Gayatri. Společně založili charitativní organizaci Arsha Yoga Gurukulam v jižní Indii (www.arshayoga.org), která se jógu snaží přiblížit sociálně slabým. Meera je zároveň pořád Marií, která se pravidelně jako vlaštovka vracívá do Čech. Inspirací jsou jí osobnosti od svatých indických mužů až po její babičku a dceru. Jinak ráda pozoruje, konverzuje, píše, zpívá a tančí.

Kurzovné:

Ještě můžete využít „early bird“:  sníženou cenu kurzovného 4500 Kč – 4 místa.

Plná cena kurzovného pak je 5000 Kč.

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 3500 Kč za 4 dny pobytu (3 noci). Strava je kvalitní vegetariánská plná penze (případné potravinové alergie prosíme hlásit předem).

Začínáme ve čtvrktek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří,  končíme v neděli obědem.

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy ve výši 2.000 kč na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře https://forms.gle/pvexXyKaQDHJX5aH8. Při odhlášení méně jak 21 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat.

Details

Start:
July 27, 2023
End:
July 30, 2023
Event Categories:
,

Details

Start:
July 27, 2023
End:
July 30, 2023
Event Categories:
,