Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Smrt jako součást života

June 16, 2023 @ 6:30 pm - June 18, 2023 @ 2:00 pm

16.- 18.06. 2023 na statku v Lozicích u Chrudimi

Cena: 4.900 czk včetně ubytování, vege stravy a veškerého programu

Stejně jako zrození je i smrt jedním z mezníků v našem životě, a měla by být stejným způsobem pokud ne oslavována, tak alespoň uctívána. Skrze uvědomění si pomíjivosti života a hodnoty času, o kterém nevíme, kolik nám ho zbývá, si začneme vážit každého okamžiku v našem životě a vdechneme do něj posvátno. 

Jak však vypadá dnešní realita okolo umírání a pohřebnictví?

Černé mramorové chladné stěny. Nemožnost rozloučení se se zemřelým. Neosobní proslovy. Prostě celkové odosobnění a tabuizace konceptu smrti a umírání. Snad to pramení z dnešního přetechnizovaného světa s cílem udržet vše stálé, krásné a  navždy mladé?!

Sama si přesně pamatuji na první setkání se zemřelým v Indii. Od té doby už těch pohřbů bylo přes tucet a žádný indický pohřeb si nenechám ujít. Dalo by se bez nadsázky o mě říci, že provozuji funebrácký turismus. 

Tak tedy bylo to během mé první cesty do Indie v roce 2005. Projížděli jsme s jógovou skupinou jednou zapadlou tamilskou vesnicí a najednou slyšíme bubnování a hlasitou hudbu. Průvod vesničanů před námi. Uprostřed průvodu drží někteří nad hlavou židli, k níž je přivázaná zemřelá babička a tančí s ní. Pro mě v té době absolutní šok. Avšak ne šok odsuzující, ale spíše inspirující s uvědoměním, že i takováto reakce na smrt je možná a pro někoho zcela přirozená. Od té doby mě koncept smrti nepřestává fascinovat a teď jsem se konečně odhodlala, s vámi svůj pohled sdílet. 

 

Co nás čeká:

  • jemná jóga (já už jinou neumím)
  • jóga nidra pod taktovkou tantrické bohyně Dhumavatí, která symbolizuje konec života a přerod do nového
  • koncept smrti v jógové filozofii a Bhagavad Gítě
  • smrťácké hry (můj pohřeb, můj život a jiné)
  • speciální host z organizace Ke Kořenům, která se zabývá přírodním pohřebnictvím v ČR
  • lahodná vegetariánská strava z místních surovin
  • možnost zakoupení domácího kozího sýra

Předběžný program:

Pátek

18:30 večeře

19:30 uvítání, naladění a společná jóga nidra

Sobota

7:30-8:30 ranní probuzení – QiGong a pránajáma (dechová cvičení)

8:30 snídaně

10:30 – 12 jóga

12:30 oběd

16 – 17:30 smrťácké hry a automatické psaní

18:30 večeře

19:30 satsang – setkání v kruhu

Neděle

7:30-8:30 ranní probuzení – QiGong a pránajáma

8:30 snídaně

10:30-12 jóga

12:30 oběd

Příjezd: v pátek 16.6. do 19hod.

Odjezd: Pobyt bude zakončen obědem v neděli 18.6.

Co říkají sami majitelé o statku:

 Milí přátelé,

Naše usedlost je silným starým místem,.. Taktéž místem setkávání, poznávání, lidí, cest, zahrad vnějších i vnitřních….Opravdovost a rodinná atmosféra -žijeme tady a hospodaříme, budete se cítit jako doma či u babičky na venkově;)Místní rozvoj –pořádáním seminářů podporujete udržitelnost tohoto místa, výnosy jsou použity na rozvojČistota na jemné úrovni –prostor udržujeme pro záměr jógových a meditačních ústraní, žádné práce s omamnými látkami, firemní akce apod. Prostory v sobě spojují kouzlo starých časů  a dnešní komfort, citlivě zrekonstruované s novým originálním zařízením z masivu. Rodinná, komunitní atmosféra. Velká ložnice pro 8 s vestavěnými patry a zákoutími, dále pokoj pro 3 a visuté hnízdečko pro 1-2. Sociální zařízení. Spaní na postelích s matrací, vše nové. Wifi připojení.V přízemí druhá společná ložnice pro 6, bývalá konírna s klenutými stropy a výhledy do sýrárny.. Sociální zařízení.V roce 2022 dokončíme v další části konírny studio 3 + 3  + sociální zařízení.  Nenavyšujeme kapacitu, jen snížíme počty lůžek v ostatních prostorách pro větší komfort;)… (https://cajdo1.wixsite.com/syyyr)

Co s sebou:

S sebou si prosím vezměte polštářek na sezení, ručník a přezůvky.  Podložky na jógu a deky jsou k dispozici.

O mně:

Od základního učitelského výcviku uplynula už řádka let a s těmi roky se proměnil i můj způsob výuky i osobní praxe. Od přesného, dalo by se říci částečně rigidního, vykonávaní pozic, se moje praxe a tím i výuka přesunula spíše do pocitu flow, měkkosti, tekutosti a energetiky, zároveň však při zachování pevné formy a hranic. Šnečím tempem jsem došla k závěru, který však vůbec nemusí být konečný, že život se skládá z protikladů, které se neustále proměňují. Nic není konečné, ale znovu začínající. A je to pouze o tom, najít si v tom tu svoji rovnováhu.

Přihášky přes google formulář: https://forms.gle/8rJqbgwDW9Yffm9R9

Platba a storno podmínky:

Pro závazné přihlášení je třeba převést celou částku 4.900 czk na můj účet: 1515294014/3030. Celá částka Vám bude vrácena pokud stornujete do 16.5. Při stornu 14 dní a více před začátkem pobytu Vám bude vráceno 50% z celkové částky. Při stornu 7 dní a více Vám bude vráceno 25% z celkové částky. Pokud stornujete v době kratší než 7 dní do začátku pobytu, bude Vám účtována  celá částka. V jakémkoli případě však vaši účast můžete převést po domluvě na jinou osobu.

Těším se jak spolu oslavíme smrt!

Details

Start:
June 16, 2023 @ 6:30 pm
End:
June 18, 2023 @ 2:00 pm
Event Category:

Organizer

Marie Meera Karanath

Venue

Lozice
Chrudim, 53854 Czech Republic + Google Map
View Venue Website

Details

Start:
June 16, 2023 @ 6:30 pm
End:
June 18, 2023 @ 2:00 pm
Event Category:

Organizer

Marie Meera Karanath

Venue

Lozice
Chrudim, 53854 Czech Republic + Google Map
View Venue Website