Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Světlo a stín tantrických bohyň

May 1, 2022 @ 9:30 pm - June 16, 2022 @ 12:00 am

1.5 – 15.6. 2022 18 – 20:30 hod
Kroftova 14, Praha 5

Na své cestě ke spiritualitě jsem “vyzkoušela” už ledacos a za celou cestu jsem vděčná: s jógou jsem začínala pod taktovkou tradice Šivánanda jógy, která je velice precizní, a teď už si troufám říct, orientovaná na mužská těla a jeho potřeby, přes jógovou terapii a jin jógu až k šaktické tantře. Ne že bych byla nějaký znalec, avšak mé ženské tělo a potřeby s ním spojené, emoce a cykličnost mi udávaly jasný směr.

A proč tantra a její učení? (prosím, rozumějte tantru, která nemá nic společného se sexem. Tedy alespoň co se týče tantry často zmiňované v jejím západním pojetí.) Tantra, na rozdíl od jógy, mi nabídla práci s fyzickým tělem jako posvátným chrámem, energetikou a symbolikou. Tyto 3 oblasti vnímám osobně jako základní vztahové body celku a celistvosti, a to především pro ženy.

Tyto všechny tři oblasti jsou obsaženy a vyobrazeny v 10 tantrických bohyních: Daśa Mahāvidyā. V sérii 4 společných setkání se postupně seznámíme s Kálí, Tárou, Bhuvaneśvarí a Dhumávatí. Budeme si povídat o jejich stínu a světle a postupné transformaci mezi nimi, které nejsou ničím jiným než odrazem našich vlastních vnitřních procesů. V rámci každého ze setkání budeme pracovat s mantrou, meditací, mytologickým příběhem a jinými technikami, abychom se mohly/i spojit s tím daným aspektem v nás. Budeme se bavit o 3 vlastnostech ve vesmíru (triguna) a yama/niyama, které tyto bohyně přestavují.

I když se může zdát, že praxe je velice specifická a třeba i náročná, co se týče znalostí tohoto učení, tantra je velice praktická a žádné předchozí znalosti nejsou podmínkou účasti. Přesto ale musím přiznat, že to často není žádná “rozcvička” nebo “procházka růžovým sadem“, jelikož se jedná o hlubinnou práci se stínem. Alespoň během celého kurzu, a ještě lépe alespoň týden před začátkem, bych vás ráda chtěla pobídnout k lehké vegetariánské stravě, vynechat alkohol, omezit kávu a pohlížet na tento kurz jako na vaši osobní sádhanu (duchovní praxi), která pokud má být účinná, vyžaduje určitou disciplínu a fokus.

Osobně preferuji, aby jste se hlásili/y na všechna 4 setkání zároveň, jelikož mezi jednotlivými setkáními existuje určitá vztahovost, ale zároveň mám pochopení pro to, když stihnete jenom jedno nebo dvě.

Termíny:

Kālī: neděle 1.5. 18 – 20:30 hod

Tārā: středa 18.5. 18 – 20:30 hod

Bhuvaneśvarī: středa 1.6. 18 – 20:30 hod

Dhumāvatī: středa 15.6. 18 – 20:30 hod

Cena:
550 kč jednotlivě nebo 2.000 kč vše v jednom.

Přihlášení a storno:
Vyplňte, prosím, online přihláška a s odesláním přihlášky převeďte odpovídající plnou částku za seminář/e na konto: Marie Karanath, 1515294014/3030.Pokud stornujete 14 a více dní před začátkem semináře bude Vám vrácena plná cena. Při stornu 7 – 14 dní máte nárok na 50% z celkové částky. Při stornu v termínu kratším než 7 dní, celá částka propadá, avšak můžete ji převést na jinou osobu. Při rezervaci a platbě všech 4 setkání najednou se začátkem semináře rozumí první setkání 1.5.

Hlaste se, prosím, včas. Kapacita je v komorním prostředí a tudíž omezena.

Podložky a deky jsou k dispozici ve studiu.

O mně:

Narodila jsem se v Praze, a i když žiji už 12 let v Indii, stále jsem tělem i duší Češka.  V Německu jsem vystudovala překladatelství a odtud se prostorově přesunula trochu dál. Před šetnácti lety jsem absolvovala první výcvik v józe, na který jsem navázala studiem jógové terapie, a při němž jsem se také seznámila s jedním ze svých učitelů, svým pozdějším manželem. Spolu máme dceru Gayatri. Společně jsme založili charitativní organizaci Arsha Yoga Gurukulam v jižní Indii, která se jógu snaží přiblížit sociálně slabým. Moje jógová cesta a cesta za (sebe)poznáním mě vedla přes tradiční Šivánanda jógu, jógovou terapii, jin jógu až po ženskou práci v rámci ženských kruhů a šakti tantře.

 

Om sarva mangala mangalye śive sarvārtha sādhike śaraṇye tṛyambake devī nārāyanī namosthute.

Details

Start:
May 1, 2022 @ 9:30 pm
End:
June 16, 2022 @ 12:00 am
Event Categories:
,

Details

Start:
May 1, 2022 @ 9:30 pm
End:
June 16, 2022 @ 12:00 am
Event Categories:
,