Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Śiva – Śakti aneb Malá Indie na statku

July 22, 2022 @ 9:30 pm - July 24, 2022 @ 5:30 pm

22. – 24.7. 2022, permafarma Jagava Veselice u Mladé Boleslavi

s Marií Meerou, Hariláldžím a Gayatri Karanath

Cena: 4.900 kč (včetně plné penze, ubytování a všech lekcí)

Jako Češka, lektorka jógy žijící v Indii, jsem se už letos v zimě v Indii rozhodla, že bych uspořádala retreat v létě v ČR, kam se pravidelně vracím, a vnesla trochu indické vůně masaly mezi české pampelišky.
Ráda bych vám představila to nejdůležitější, co mě Mother India naučila. Budeme jógovat nejenom na podložkách, recitovat mantry, zpívat kirtan (neboť v tom je obrovský rozdíl), povídat si o Indii a podíváme se i pod pokličku společenských konvencí, které se odlišují od těch českých, od splachování záchoda až po přístup ke smrti. To vše bude podpořeno lahodným vegetariánským jídlem vařeném s láskou v klidném zázemí permafarmy Jagava ve Veselici u Mladé Boleslavi. Vzhledem k duchovní náplni pobytu s cílem odpočinout si budeme před ranní praxí a po večerním satsangu držet maunu (nebudeme mluvit) a i po zbytek pobytu doporučujeme komunikaci, hlavně tu mobilní a internetovou, omezit jen na to nejnutnější.
Odpovědi na životní hledání vám zodpoví Hariláldží a program vám zpestří naše živá, vždy nadšená a veselá Gayatri.

Předběžný program:

Pátek

18:30 večeře (prosím o rezervaci)

19:30 uvítání, naladění a společná meditace

Sobota

7:30-8:30 ranní probuzení – QiGong a pránajáma (dechová cvičení)

8:30 snídaně

10:30 – 12 svižnější hatha jóga

12:30 oběd

16 – 17:30 odpočinková jin jóga

18:30 večeře

19:30 satsang – jógové setkání v kruhu

Neděle

7:30-8:30 ranní probuzení – QiGong a pránajáma

8:30 snídaně

10:30-12 svižnější hatha jóga

12:30 oběd

Příjezd:

V pátek 21.7. do 19hod. Pokud můžete přijet už na 18:30 a chcete-li s námi povečeřet, dejte mi prosím vědět.

Odjezd:

Pobyt bude zakončen obědem v neděli 24.7.

Důležité:

S sebou si prosím vezměte podložku na jógu a polštářek na sezení. Na pobytu si budete moci zakoupit krásné vydání Bhagavad Gíty s komentářem od gurudžího mého manžela, Swami Bhoomananda Thirtha a jeho vlastnoručně vepsaným požehnáním.

Retreat ukočíme malou světelnou ceremonií zvanou áratí a něco si i odnesete domů na památku jako překvapení, samozřejmě také požehnané. 😉

Zázemí pobytu:

Na tomhle krásném a prostém místě, Permafarmě Jagava ve Veselicích, které dýchá čistotou, jsem minulý rok absolvovala kurz pro doprovázení umírajících a hned mě napadlo tady někdy uspořádat retreat. (www.permafarma.cz) A tak se rok s rokem sešel a tento čas nadešel. Ubytování je součástí kreativního centra a záměr je poskytnout komfortní zázemí hotelové typu pro účastníky všech akcí, které se v kreativním centru konají, zájemce o poznání života na farmě nebo turisty, kteří chtějí poznat především Český ráj a jeho okolí.

Pokoje jsou 3 a 4 lůžkové. Součástí všech pokojů je koupelna se sprchovým koutem a toaletou. Pokoje jsou vybaveny dubovým nábytkem a pohodlnými postelemi pro klidný spánek. Na každém pokoji jsou ručníky, bezplatná WiFi (z důvodu ochrany ničím nerušeného spánku ji na noc vypínáme), datové zásuvky bezplatné. Pro hosty je k dispozici venkovní terasa.

Parkování v objektu farmy je bezplatné. Kávu a čaj je možné zakoupit za malý poplatek.

S sebou si prosím vezměte podložku na jógu a polštářek na sezení.

 

O mně:

Od základního učitelského výcviku uplynula už řádka let a s těmi roky se proměnil i můj způsob výuky i osobní praxe. Od přesného, dalo by se říci částečně rigidního, vykonávaní pozic, se moje praxe a tím i výuka přesunula spíše do pocitu flow, měkkosti, tekutosti a energetiky, zároveň však při zachování pevné formy a hranic. Šnečím tempem jsem došla k závěru, který však vůbec nemusí být konečný, že život se skládá z protikladů, které se neustále proměňují. Nic není konečné, ale znovu začínající. A je to pouze o tom, najít si v tom tu svoji rovnováhu.

Přihlášení a storno:

Vyplňte, prosím online přihlášku https://forms.gle/pAgjp3xembLsBiZY9 a s odesláním přihlášky převeďte odpovídající plnou částku za pobyt na konto: Marie Karanath, 1515294014/3030. Při přihlášení je třeba uhradit poplatek za pobyt v plné výši, který Vám bude vrácen pokud stornujete 30 a více dní před začátkem pobytu. Při stornu 14 dní a více Vám bude vráceno 50% z celkové částky. Při stornu 7 dní a více Vám bude vráceno 25% z celkové částky. Pokud stornujete v době kratší než 7 dní do začátku retreatu, budeme si účtovat plnou částku. V jakémkoli případě však vaši účast můžete převést po domluvě na jinou osobu.

Details

Start:
July 22, 2022 @ 9:30 pm
End:
July 24, 2022 @ 5:30 pm
Event Categories:
,

Venue

Permafarma Veselice
Veselice, Czech Republic + Google Map
View Venue Website

Details

Start:
July 22, 2022 @ 9:30 pm
End:
July 24, 2022 @ 5:30 pm
Event Categories:
,

Venue

Permafarma Veselice
Veselice, Czech Republic + Google Map
View Venue Website